Organizacje partnerskie:
Partner organisation logos
Program finansowany dotacją edukacyjną od firmy RB Pharmaceuticals Ltd, spółka zależna Indivior PLC

Poznaj dostępne opcje

Man seeking heroin treatment information

W pierwszej kolejności musisz zdecydować, jaki rodzaj leczenia najbardziej odpowiada Twoim obecnym potrzebom.

Możesz zdecydować, czy chcesz poddać się leczeniu farmakologicznemu czy niefarmakologicznemu.

Nie istnieje tu poprawna odpowiedź i w każdym momencie możesz zmienić zdanie. Badania wskazują, że większość ludzi próbuje kilku metod w ciągu całego leczenia, wybierając jedną opcję i przechodząc na inną, a czasem przerywając leczenie na jakiś czas. Może to brzmieć zniechęcająco, lecz pamiętanie o kilku prostych rzeczach pomoże Ci uzyskać najlepsze efekty leczenia.

Leczenie farmakologiczne obejmuje detoksykację, farmakoterapię podtrzymującą oraz leczenie antagonistami opioidów oraz stosowanie leków łagodzących objawy i głód narkotykowy.

Leczenie niefarmakologiczne skupia się na pomocy specjalistów i wspieraniu w powstrzymywaniu się od zażywania jakichkolwiek leków, w tym leków przeciwko uzależnieniu od heroiny/opioidów.

Brak leczenia
Możesz uznać, że obecnie leczenie nie jest dla Ciebie odpowiednim wyjściem. Mimo to warto poznać dostępne opcje na wypadek zmiany zdania w przyszłości zdanie. Warto również pamiętać, że leczenie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci oraz może poprawić stan psychiczny i fizyczny, jednocześnie zmniejszając ilość innych zażywanych substancji, działań nielegalnych oraz ryzyko depresji lub samobójstwa.