Organizacje partnerskie:
Partner organisation logos
Program finansowany dotacją edukacyjną od firmy RB Pharmaceuticals Ltd, spółka zależna Indivior PLC

Historie rodziców

Tony Trimingham

Tony Trimingham jest założycielem i dyrektorem generalnym Family Drug Support, australijskiej organizacji charytatywnej wspierającej rodziny, których bliscy są uzależnieni od narkotyków, w tym heroiny/opioidów.

Tony i jego rodzina znają to z doświadczenia, gdyż ich syn Damien zmarł na skutek przedawkowania heroiny. W trakcie walki Damiena z uzależnieniem Tony wraz z rodziną nie spotkali się ze wsparciem ani zrozumieniem tego, przez co przechodzą rodziny uzależnionych. Mieli kłopoty z uzyskaniem informacji na temat uzależnień oraz tego, w jaki sposób mogą pomóc synowi. W następstwie tragicznej śmierci Damiena w1997 r. Tony założył FDS wraz z grupą wolontariuszy, których również dotknął problem uzależnienia od narkotyków. Ich celem jest niesienie pomocy rodzinom zmagającym się z problemem uzależnienia od narkotyków w sposób pomagający wzmocnić więzi rodzinne i uzyskać pozytywne rezultaty. Tony jest obecnie jednym z najsłynniejszych rzeczników australijskich rodzin osób uzależnionych od narkotyków.

Narzędzia dla rodzin
Poza całodobową infolinią dla rodzin osób uzależnionych od heroiny/opioidów, FDS oferuje kursy edukacyjne i narzędzia wspierające rodziny w ich zmaganiach. Kliknij poniżej, aby pobrać arkusze informacyjne i porady, których dostępność zawdzięczamy uprzejmości FDS.

Komunikacja z członkiem rodziny | Wsparcie podczas detoksykacji | Minimalizacja negatywnego wpływu na rodzinę | Minimalizacja negatywnego wpływu na jednostkę | Zapobieganie chorobom zakaźnym