Organizacje partnerskie:
Partner organisation logos
Program finansowany dotacją edukacyjną od firmy RB Pharmaceuticals Ltd, spółka zależna Indivior PLC

Historia Johnny

Johnny’s video story of heroin survival

Ponieważ Johnny stykał się z narkotykami już w młodym wieku, rzadko słyszał o konsekwencjach ich zażywania i myślał wtedy, że „narkotyki to coś cudownego”. „Nie bał się, że stanie się coś złego” z powodu heroiny, myślał „jakie to wspaniałe, że udało mi się ją zdobyć i spróbować jej”.

Jednak po kilku latach brania narkotyków, Johnny był gotów na zmianę – „przestało to być przyjemne”. Próbował zerwać z nałogiem, lecz „to nie zadziałało”. Zaczął szukać informacji u narkomanów na ulicy: „Naprawdę nie wiedziałem już, gdzie pójść... Nie wiedziałem, co ze sobą zrobić”. Wiedział jednak, że „musiała to być wyłącznie moja decyzja”.

Johnny zrobił postanowienie noworoczne: „Spędzić 6 miesięcy na oddziale psychiatrycznym”, gdzie przeszedł detoksykację, po czym „opuścił to miejsce i dołączył do grupy pomocy”. Johnny samodzielnie wybrał swoją własną drogę leczenia i wyjaśnił, że pomimo „awersji wielu uzależnionych do grup pomocy”, wierzy, że: „Dołączenie do grupy pomocy terapeutycznej było jedną z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w życiu”. Podkreśla, że „jest to miejsce, gdzie trzeba spróbować zmienić coś w sobie” i dodaje: „Zawsze będę sobą, tym samym – jednak zmieniłem sposób myślenia o niektórych sprawach”.

Johnny jest dumny z tego, jak się zmienił i że może teraz „zatrzymać się, zastanowić i powiedzieć nie”. Jego zainteresowania także ewoluowały – ma pracę i zakłada rodzinę. „Kiedyś fajnie było wyjść z domu i znaleźć się na jak największym haju”, ale „teraz ciekawsze jest leżenie w łóżku i oglądanie serialu „Star Trek” z moją dziewczyną”.

Jeśli chcesz podzielić się historią Johnny, możesz przesłać ją w wiadomości e-mail, wydrukować lub dodać odnośnik na Facebooku i Twitterze.