Organizacje partnerskie:
Partner organisation logos
Program finansowany dotacją edukacyjną od firmy RB Pharmaceuticals Ltd, spółka zależna Indivior PLC

Historia Joela i Arianne

Joel and Arianne’s video story of heroin survival

Gdy zażywanie przez Joela heroiny zaczęło wpływać na jego zdolność do wstania z łóżka i pójścia do pracy, zorientował się, że popadł w uzależnienie. "Zacząłem chorować, bolały mnie plecy i nie mogłem spać. Pociłem się całymi nocami".

Od znajomego narkomana Joel usłyszał o leczeniu zastępczym i zwrócił się do lekarza o pomoc. Początkowo leczenie przynosiło dobre rezultaty. Ale po kilku miesiącach Joel powrócił do nałogu, co rozpoczęło cykl okresów leczenia i uzależnienia, zagrażając jego związkowi z Arianne. "Zdecydowałam się go zostawić, bo nie chciałam już dłużej tak żyć", mówi. To był punkt przełomowy, który sprawił, że Joel zwrócił się o pomoc do specjalistycznego ośrodka, w którym podjęto decyzję o zwiększeniu dawki leku.

Jak sam twierdzi, "Początkowo byłem nastawiony sceptycznie, nie wierzyłem, że to coś zmieni". Prawie rok później, Joel jest nadal wolny od nałogu. "Jestem teraz spokojniejszy, mniej impulsywny". Odpowiednie natężenie leczenia oraz comiesięczne spotkania w grupach wsparcia i sesje kontrolne z lekarzem w zasadniczy sposób przyczyniły się do jego sukcesu.

"Jestem dumny z tego, że udało mi się przestać brać, że mam teraz lepszy kontakt z rodzicami, no i oczywiście z Arianne – znacznie lepiej się nam teraz powodzi," dodaje Joel. Jego leczenie zapewniło im stabilizację potrzebną w ich dalszym wspólnym życiu, a teraz, gdy spodziewają się dziecka, planują budowę domu i ślub, ich przyszłość zapowiada się wspaniale. Jak mówi Arianne, "Wierzę mu, wierzę też w to leczenie i w naszą przyszłość".