Organizacje partnerskie:
Partner organisation logos
Program finansowany dotacją edukacyjną od firmy RB Pharmaceuticals Ltd, spółka zależna Indivior PLC

Historia Holly

Holly’s video story of heroin survival

Heroina wydawała się być łatwym rozwiązaniem, gdy Holly zaczęła cierpieć na depresję poporodową.

Gdy urodziła, partner Holly był już uzależniony od opioidów. Gdy zaczęła cierpieć na depresję poporodową, poszukała w heroinie łatwego rozwiązania problemu. Holly wpierw kradła, a później zaczęła handlować narkotykami, aby zdobyć środki na uzależnienie, za co w końcu trafiła do więzienia.

Więzienie pozwoliło Holly zmienić jej życie; bez pomocy leków przetrwała długi okres odstawienia, "coś okropnego, nie spałam przez trzy miesiące... Nikomu tego nie życzę". Holly zakończyła detoksykację, przez pięć lat nie zażywała narkotyków i zaczęła odbudowę swojego życia. Lecz przeszłość powróciła, aby ją prześladować. Znów zaszła w ciążę i choć nie zażywała już opiatów, władze odebrały jej dziecko. W rozpaczy Holly powróciła do heroiny: "To była jedyna rzecz, o której wiedziałam, że zagłuszy wszystko inne".

Holly była jednak zdecydowana znaleźć rozwiązanie. "Zgłosiłam się na leczenie w najbliższym ośrodku − nie czekałam, aż narkotyk przejmie kontrolę, poszłam po pomoc". Ponownie udało jej się odmienić życie, obecnie jako wolontariuszka działa na rzecz praw kobiet. Holly szczerze wierzy, że odpowiednie informacje mogą pomóc ludziom w uzyskaniu dostępu do odpowiedniego leczenia, lecz muszą one być znacznie bardziej rozpowszechnione. "Strony internetowe, szpitale, kliniki, przychodnie – wszystkie te miejsca powinny oferować dostęp do tych informacji, a tak nie jest". Dziś Holly jest szczęśliwsza i próbuje służyć innym uzależnionym pomocą, której sama potrzebowała. "Jestem nastawiona bardziej optymistycznie, bardziej zmotywowana. Chcę spróbować pomóc innym i edukować ludzi, tylko tyle", mówi.